COVID-19 VİRÜSÜ DEZENFEKSİYONU İÇİN PLAZMA VE OZON JENERATÖRLERİ HAZIR….

COVID-19 VİRÜSÜ DEZENFEKSİYONU İÇİN PLAZMA VE OZON JENERATÖRLERİ HAZIR….

Ozon üreteci satışlarımız başlamıştır. Hastaneler için havalimanları için kamu kurumları için AVM ler için özel dizayn  yapılmaktadır. 

Maddenin dördüncü hali olan plazma aslında her derde deva bugünlerde. Pandemik corona (COVID-19) salgının yayılmasının önüne geçebilecek en önemli, en temiz, en hızlı  ve en etkin güç.  Direk ve indirek uygulamalar ile sularda havada ve yüzeylerde temizlik dezenfeksiyon mümkün.  Plazma yöntemi kimyasal yöntemlerden ve filtre yöntemlerinden daha sağlıklı ve daha verimlidir.

Direk uygulamalar atmosferik basınç plazma dizaynları ile mümkün.

Yüzeye plazma uygulaması hastane zeminlerinin temizliği için özel plazma sistemi vardır.

Sularda verimli bir şekilde plazma oluşturup etkin ve hızlı bir şekilde bakterilerden virüslerden kurtulmakta mümkündür.

Havada askıdaki virüsleri temizlemekte kapalı alanın havasını plazma ortamından geçirerek sirkülasyon sağlamak ile mümkündür. Direk plazma yöntemi tüm yöntemlerden daha etkin verimli ve hızlıdır.

İndirek metot ise plazma ile Ozon üretmek ve ozonu ortama vermektir.
Ozon en güçlü dezenfektanlardan biridir . En popüler dezenfektan klor ile karşılaştırıldığında dezenfeksiyonda 50 kat daha etkilidir ve etkisinin etkileri 3.000 kat daha hızlı görülebilir.
Dezenfeksiyon için ozon kullanımının en büyük avantajı, ozonun yerinde ve sadece gerektiğinde üretilmesidir. Bu nedenle dezenfeksiyonun yan etkilerini takip etmeye gerek yoktur.

Neden işe yarıyor?

Trioksijen olarak da adlandırılan ozon, havadan daha büyük bir yoğunluğa sahip mavi bir gazdır.
Bu özelliği onu hem hava hem de su için ideal bir dezenfektan haline getirir.
Tek ve çok hücreli organizmaları; bakterileri, virüsleri (COVİD-19 dahil) ve mantarları öldürmektedir.
Bugüne kadar, herhangi bir mikro organizmanın ozonun dezenfektan etkisine karşı direnç gösterdiğini bildiren bilimsel bir çalışma bulunmamaktadır.
Çalışma süresi yaklaşık 30 dakikadır, bu süreden sonra temiz havanın ve mikropsuz odaların tadını çıkarabilirsiniz.

Ozon ile ne dezenfekte edilebilir?

Ozonlama bir eylemdir, çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. En yaygın uygulamalar arasında;

* Çeşitli oda türlerinin dezenfeksiyonu (odalar

Buy Kamagra UK

, evler, bodrumlar, depolar, ofisler, dükkanlar, yüzme havuzları, soyunma odaları, oteller, hastaneler, doktor danışma odaları vb.)),

* Otomobillerin dezenfeksiyonu- içeriden hoş olmayan kokunun giderilmesi, klimanın dezenfeksiyonu, farklı kökenlerden hoş olmayan kokuların giderilmesi, sigara dumanı, yanma kokusu, hayvan kokusu, boyalar,

* Ozon ile dezenfeksiyon içme suyunu dezenfekte etmek için de kullanılır.

Kimler kullanır?

Oteller, pansiyonlar ve geceleme hizmetleri ile diğer şirketler bir sonraki konuk için bir oda hazırlamak için ozonlama uygulamasını kullanmaktadır, bu teknik zamandan tasarruf sağlar.
Sağlıklı yaşam merkezleri, SPA salonları, güzellik salonları, ozonlama sayesinde temiz hava oluşturma ve yüksek düzeyde daha verimli hijyen bakımı yapma fırsatına sahip olmaktadır.
Doktorlar danışma ve tedavi odalarında, ozon, tüm odayı hızlı bir şekilde dezenfekte edip sterilize etmelerini ve zararlı mikroorganizmaları yok etmelerini sağlamaktadır.

Ozon  ve plazma  en güçlü dezenfektanlardan biridir . En popüler dezenfektan klor ile karşılaştırıldığında dezenfeksiyonda 50 kat daha etkilidir ve etkisinin etkileri 3.000 kat daha hızlı görülebilir.